Podstawowe informacje

Organem prowadzącym szkołę jest Fundacja WENA, która ma za zadanie zakładanie i wspieranie placówek waldorfskich na terenie Polski.

Ten cel oraz działające już od 17 lat przedszkola waldorfskie w Krakowie były impulsem do założenia 1 września 2004 roku (pierwszej w Krakowie,a trzeciej w Polsce) Waldorfskiej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka.
Nasza szkoła należy do Międzynarodowego Ruchu Szkół i Przedszkoli Waldorfskich. Na wszystkich kontynentach działa około 900 placówek tego typu.

Co oferujemy?

- zajęcia w klasach maksymalnie szesnastoosobowych,
- naukę języka niemieckiego i angielskiego (od klasy 0 i I),
- różnego rodzaju formy kształcenia artystycznego: zajęcia muzyczne, grę na instrumentach, rysowanie, malowanie,  eurytmię, prace ręczne oraz warsztaty rzemiosła,
- zajęcia z religii i etyki (po wyrażeniu zgody rodziców),
- dodatkowe zajęcia po lekcjach w świetlicy: kulinarne, teatralne, umuzykalniające, lepienia w glinie, ogrodnicze, stolarskie,
- materiały ekologiczne do prac dzieci (wosk pszczeli, runo owcze, wełna, filc, glina itp.).
- opiekę zaangażowanych w swą pracę, wykwalifikowanych pedagogów, przygotowanych do pracy w oparciu o założenia pedagogiki waldorfskiej
Opłaty:
Jednorazowe wpisowe wysokości 1500 zł oraz miesięczne czesne wysokości 750 zł.
Wpisowe pokrywa koszty zakupu materiałów plastycznych i zeszytów przez wszystkie lata nauki w szkole.
Czesne pokrywa:
- pełną ofertę edukacyjną (2 języki),
- świetlicę,
- do wyboru 1 zajęcia dodatkowe (muzyczne, plastyczne, językowe),
- gimnastykę korekcyjną,
- konsultacje psychologiczno-logopedyczne,
- basen dla klas kl. 4,5,6,7.
Dodatkowo płatne są:
- obiady
- basen nieobowiązkowy dla klas "0", "I", "II", "III"
- dla rodzeństw przewidziana jest zniżka czesnego,
-  w bardzo trudnej sytuacji materialnej można starać się o stypendia socjalne - dalsze informacje w dziale stypendia
Numer konta na wpłaty za czesne, świetlice, basen:
Przy każdej wpłacie prosimy o dopisanie danych:

Imię i nazwisko dziecka,
Klasa,
Za który miesiąc jest wpłata oraz informacji czego dotyczy.